Langų montavimas angoje - yra paprasčiausias ir plačiausiai paplitęs montavimo būdas Lietuvoje. Lango rėmas montuojamas lygiai su išorine siena, neiškišant lango į šiltinamąjį sluoksnį. Jei sienos yra mūrytos iš blokelių ar plytų, angokraštis turi būti nutinkuotas. Kai angokraštis nėra nutinkuotas - montavimo siūlė nebus sandari.
Labiausiai paplitęs būdas montavimo angoje - kai prieš montuojant langą, angokraštis apšildomas ekstruziniu polistirolu, tačiau, tokiu atveju, lango popalanginis profilis negali remtis į jį, montavimo kaladėlės turi remtis  į mūrą, o ne į šiltinamąją medžiagą.
Abiem šiais būdais lango montavimo siūlė sandarinama taip pat. Iš lauko pusės klijuojama priešvėjinė juostelė, užpučiama sandarinimo putomis, iš vidaus užklijuojama garo izoliacinė plėvelė.

 

 
Langų montavimas išoriniame apšiltinimo sluoksnyje naudojant metalinius kronšteinus
Montuojant šiuo būdu, langai tvirtinami kronšteinais ir išnešami į šiltinamąjį sluoksnį reikalingu atstumu nuo sienos. Mes naudojame aukštos kokybės SFS Intec ir KNELSEN GmbH metalinius kronšteinus, kurie sertifikuoti Vokietijos Roseinheim institute ir yra tinkami langų montavimui pasyviuose pastatuose. Montuojant šiuo būdu,  būtina atsižvelgti į lango dydį, svorį bei varstymus, ir kiekvienam langui individualiai parinkti kronšteinus bei jų kiekį, kad apkrovos nukreipimas ir paskirstymas į pastato struktūrą būtų optimalus.
 
 
Montavimas apšiltinimo sluoksnyje naudojant stiklo pluošto laikiklius:
Langų montavimas išoriniame apšiltinimo sluoksnyje, naudojant stiklo pluošto laikiklius, yra toks pat, kaip tvirtinant metaliniais kronšteinais. Tačiau, stiklo pluošto laikiklis turi vokiečių Passivhaus instituto bandymų protokolą. Protokolas apima taškinio šalčio tiltelio tyrimą skirtingomis sąlygomis. Nustatyta, kad per vieną laikiklį energijos nuostolis yra nuo 0,0011 iki 0,0007 W/m. Taigi, montuojant stiklo pluošto kronšteinais, gaunami geresni šilumos laidumo rezultatai.
 
 
Montavimas apšiltinamajame sluoksnyje, stiklo pluošto ar metaliniais laikikliais, turi kelis esminius trūkumus.
1. Montavimas su reguliuojamais kronšteinais užima daug laiko, todėl yra brangus.
2. Sumontavus langus ant kronšteinų, negalima užbaigti lango sandarinimo, nes langas kabo „ore“.
3. Sandarinimą užbaigia fasado šiltintojai, jei sandarinimo darbai bus atlikti nekokybiškai, neaišku kas prisiims atsakomybę, ar langų montuotojai ar fasado šiltintojai.
4. Norint teisingai užsandarinti langus, sumontuotus ant kronšteinų, reikėtų aplink sumontuoto lango rėmą padaryti „dėžę“ iš polisterolio juostų.
Tada galima užklijuoti priešvėjinę juostą, užpūsti putomis ir užklijuoti garo izoliacinę juostelę.
Tik tokiu būdu galite būti ramūs, kad langai sumontuoti sandariai.
 

Naujausia langų montavimo sistema išoriniame apšiltinimo sluoksnyje „LAUKAS“:


Langų montavimo sistema LAUKAS  yra naujausia ir energetiškai efektyviausia. Šios sistemos pagrindas – tai porėmis, kuris klijuojamas prie lango angos išorinės pusės į būsimą šiltinamąjį sluoksnį.
Ši sistema patvirtinta Vokietijos Rozeinheim institute ir gauti šie parametrai:
1.    Atsparumas lietaus poveikiui iki 1.050 Pa
2.    Laidumas orui < 0,1
3.    Slėgis ir sugėrimas iki 3.000 Pa
4.    Šilumos laidumas 0,04 W/mK
5.    Bandymas svyruokle  4 klasė
6.    Atsparumas apkrovai iki 150 kg
7.    Degumo klasė B1

Sistemos LAUKAS privalumai:
1.    Visiškai nėra šilumos tiltelių.
2.    Apkrova pasiskirsto tolygiai į pastato konstrukciją, nes nėra taškinio tvirtinimo.  
3.    Montuojama su mūrvaržčiais pragręžiant lango rėmą, todėl padidėja sumontuoto lango statiškumas.
4.    Idealus sprendimas montuojant langus į dujų silikato, keramikinius ar kitus trapius blokelius, nes tvirtinimas kronšteinais tokiu atveju yra problemiškas. Sistemos LAUKAS porėmio profiliai yra priklijuojami prie blokelių.
5.    Porėmio profiliai klijuojami prie visų paviršių, ypatingai tvirtais, MS Polimero klijais, nenaudojant gruntų. Šie klijai taip pat veikia kaip hermetikas.
6.    Naudojant sistemą LAUKAS, galime iki galo užbaigia montavimą ir siūlių hermetizavimą (t.y. užklijuoti difuzinę bei garo izoliacinę juostą ir užpūsti sandarinimo putas). Iš objekto išvykstame pilnai užbaigus montavimą ir izoliavimą, nepaliekant jo baigti fasado šiltinimo meistrams, tad  prisiimame atsakomybę ir suteikiame užsakovui pilną garantiją langų montavimo ir sandarinimo darbams.
7.    Norint pakeisti langą, neprireiks jokių fasado ar net vidaus apdailos darbų.
8.    Vietoje standartinio popalanginio profilio naudojamas specialus, išfrezuotas, ypatingai tvirtas profilis iš sutankinto polisterolio, kurio šilumos laidumas 0,04.